ماریسا پری به عنوان صاحب یک جواهرفروشی بیشتر وقت خود را صرف امتحان کردن حلقه های نامزدی و عروسی می کند. بنابراین بیش از حد مواظب است که دستانش چطور به نظر می رسند. او اولین بار در سال 2016  ژل ضد چروک (فیلر) را امتحان کرد تا به دستانش ظاهری جوان تر بدهد. خانم پری 57 ساله صاحب و مدیر آتلیه ی ماریسا پری در دهکده ی غربی منهتن می گوید: « دستان من به خاطر چروک ها اصلا جذابیت نداشتند، استفاده از ژل ها همانند جادو باعث از بین رفتن چروک های دستانم شد. خانم پری می گوید فروشگاهش به طور سالانه 15000 بازدید کننده جذب می کند. او قبل از تزریقات خجالت می کشید از جواهرآلاتش استفاده کند.

او می گوید: « من نمی خواهم با انداختن انگشتر در دستم از زیبایی  انگشتر بکاهم، بنابراین شخصا آن ها را امتحان نمی کنم و از افراد دیگر از جمله مشتریان می خواهم این کار را انجام دهند.»

دو نوع ژل پشت دست توسط سازمان غذا و دارو (FDA) تصویب شده است:

رادیس (Radiesse) اصولا از کلسیم هیدروکسی آپاتیتِ ترکیبی ساخته شده است که کلاژن را تحریک می کند.

رستیلان لیفت (Restylane Lyft) به وسیله ی اسید هیالورونیک (قندی که به طور طبیعی در پوست یافت می شود) باعث آبرسانی و ایجاد حالت ارتجاعی می شود. هر دو محصول حجم دهنده هستند.

دکتر تی.وای.استیون.ایپ یک جراح پلاستیک که در منهتن ، بورلی هیلز کالیفرنیا و ساحل نیوپورت کالیفرنیا مطب دارد می گوید: « در پنج سال گذشته افراد بیشتری را دیده ام که در مورد بهبود ظاهر دست هایشان پرس و جو می کنند. در حال حاضر تکنولوژی های به روزتر و ژل های بهتری وجود دارد. بنابراین تقاضا برای جوان سازی پوست، مخصوصا دست ها افزایش یافته است.»

محدوده ی درمان از مچ تا بند انگشتان است و خود انگشتان شامل فرآیند درمان نمی شوند. دکتر ایپ می گوید: « شما انگشتان سوسیسی و یا مشکلات دیگر نمی خواهید.»

بنا به گفته ی دکتر سانیل چیلاکوری، متخصص امراض پوست در مرکز رفرش درماتولوژی در هوستون هزینه ی یک سری از ژل های دست بسته به نوع محصول و مهارت فرد تزریق کننده از 650 دلار تا 4000 دلار است.

دکتر آرش اخوان، متخصص امراض پوستی در گروه درماتولوژی و لیزر در مرکز شهر منهتن می گوید: « به لطف رسانه های اجتماعی مردم امروزه در مورد ظاهر دستانشان حساس تر شده اند.»

او هر ماه  بر روی حدود پنج عروس جراحی ترمیمی مربوط به دست انجام می دهد یکی از بیماران دکتر اخوان قبل از قرار تزریق ژل در اکتبر گذشته، برای اینکه بتواند از حلقه ی نامزدی اش عکس بگیرد آن را در دست دوستش انداخت چون از ظاهر دستان خودش ناراضی بود.

دکتر گفت: «عروس ها سعی میکنند از حلقه ی نامزدیشان بهترین عکس را بگیرند، فقط برای اینستاگرام.»

تزریقات تنها درمان موجود نیست. پیش از این هیثر هارت 30 ساله متخصص تغذیه در نیویورک که نوامبر گذشته ازدواج کرد با هم فکری متخصص پوست خود دکتر کنث مارک در مورد سلامت پوست دستانش از یک سری لایه بردار شیمیایی استفاده کرد.

خانم هارت می گوید:«حلقه واقعا زیباست بنابراین همه دائما به آن نگاه میکنند و می گویند میشود آن را ببینم؟ می شود آن را ببینم؟»

بنا به گفته ی دکتر مارک که در نیویورک چند مطب دارد درمان دست ها به یک برنامه ی عادی در عروسی ها بدل شده است. او می گوید:«همه ی بیماران یکسان درمان نمی شوند.»

درمان های متنوعی در مطب تگزاس دکتر چیلاکوری ارائه می شوند. هر هفته سه تا پنج مورد از بیماران او که تازه نامزد کرده اند  لیزر (که شامل یک طول موج متمرکز نوری می شود) ، آی.پی.ال (: IPLنور پرقدرت پالسی ، که از چندین طول موج نور استفاده می کند) ، لایه بردارهای شیمیایی و ژل ها درخواست می دهند.

او می گوید: «این کاملا عادی است، مخصوصا این روزها که ما شاهد ازدواج هایی در سنین بالاتر، علاوه بر آن ازدواج های دوم و گاهی سوم هستیم.»

لیزرها و آی.پی.ال ها 600 تا 4000 دلار هزینه دارند و لایه بردارهای شیمیایی می توانند 500 تا 1500 دلار هزینه داشته باشند. بعضی از بیماران از یک روش استفاده می کنند در حالی که بعضی دیگر می توانند از چند روش به صورت ترکیبی استفاده کنند.

شرکت کننده ی سابق 24ساله ی مسابقات مد و زیبایی، که پیش تر در برنزه کردن زیاده روی کرده بود، جوان ترین عروسی است که برای درمان مشکل آفتاب سوختگی اش از دکتر چیلاکوری کمک می خواست. برای او لایه بردار های شیمیایی و آی .پی.ال تجویز شد.

دکتر می گوید: «مسن ترین84 بیمار ساله بود که میخواست با یک مرد 69ساله ازدواج کند. او می خواست در زیبا ترین حالت ممکن باشد. برای او آی. پی. ال، لایه بردار های شیمیایی همچنین دو نوع ژل تجویز شد.»

دکتر مارک گفت:«فرقی نمی کند که یک عروس فوق العاده جوان 20 ساله باشد یا یک نفر در سن 60 سالگی، همه ی آن ها می خواهند برای روز مخصوصشان بهترین احساس و ظاهر را داشته باشند. اما حتی بعد از اینکه عکس ها انداخته شدند و مراسم به پایان رسید، بعضی بیماران به درمان خود ادامه میدهند، مخصوصا اگر بخواهند همچنان حلقه ی خود را به رخ بکشند.»

منبع: New York Times

 

بیشتر بخوانید: هشدار سازمان غذا و داروی آمریکا (FDA) به والدین در مورد استفاده از محصولات زیبایی CLAIRE’S!