نحوه آرایش پوستهای چرب

تمیز کردن و لایه برداری پوست

قبل از هرچیز افرادی که پوست چرب دارند باید خودشان را به مراقبت از پوست خود، دوبار در روز(صبح و قبل خواب) عادت دهند. این مراقبتها باعث عوض شدن نوع پوست نمیشود ولی اثرات بد آن را بسیار کاهش میدهند.

این مراقبت از پوست از سه مرحله تشکیل شده است: پاکسازی، استفاده از تونر و در آخر استفاده از مرطوب کننده.

شما باید از محصولات مخصوص پوست چرب استفاده کنید. از پاک کننده هایی که پوستتان را خیلی خشک میکنند دوری کنید زیرا آنها ممکن است در ابتدا پوستتان را خشک کنند ولی به مرور زمان آن را چرب تر خواهد کرد.

از تونرهای محو کننده منافذ و سفت کننده پوست استفاده کنید و در آخر هم از یک نرم کننده سبک کمک بگیرید.

توصیه: اگر در میان روز پوست شما شروع به ترشح چربی کرد از کاغذهای جذب کننده چربی استفاده نمایید.

مرحله اول: تمیز کردن و لایه برداری پوست

با استفاده از اسکراب و لوسیونهای پاک کننده صورت خود را تمیز و لایه برداری کنید. می توانید برای عملکرد بهتر کمی نمک دریایی و پودر ذغال را به لوسیون خود اضافه کنید.

مرحله دوم: زیر سازی پوست

در انتهای مرحله اول و بعد از اینکه از مرطوب کننده استفاده نمودید، به مدت ۱۰ دقیقه صبر کنید تا به خوبی جذب پوستتان شود. حالا شما برای استفاده از زیرساز آماده اید!

از یک زیرساز با قابلیت کنترل چربی استفاده کنید.

توصیه: از زیرساز بر روی تمامی نواحی صورتتان استفاده نکنید. فقط بر روی قسمتهایی که چربی بیشتری دارند (پیشانی، روی بینی، چانه و اطراف لب) آنرا به خوبی بمالید.

مرحله سوم: استفاده از یک کرم پودر مناسب

باید گفت که انتخاب یک کرم پودر مناسب بسیار سخت است! بهترین کرم پودر برای پوستهای چرب، کرم پودرهای مات هستند. البته از پنکیک نیز می توانید استفاده کنید اگر به دنبال پوششی کامل نیستید.

بهترین روش استفاده از یک کرم پودر در مواقعی که به دنبال پوششی کامل هستید به این صورت است که در ابتدا آن را با استفاده از یک براش صاف روی پوستتان پخش کرده و سپس با استفاده از یک بیوتی بلندر آن را به خوبی روی پوستتان بمالید.

برای گرفتن نتیجه بهتر می توانید قبل از استفاده، روی بیوتی بلندر خود کمی اسپری فیکس کننده یا نگهدارنده آرایش اسپری کنید که باعث خواهد شد ماندگاری آرایشتان به مراتب بیشتر شود.

مرحله چهارم: هایلایت و کانتور کردن

برای هایلایت کردن از یک کانسیلر رقیق استفاده کنید. بعد از استفاده ۱۰ دقیقه به آن وقت دهید که جذب پوستتان شود، سپس به آرامی اضافه آن را از روی پوستتان پاک کنید. با اینکار، مانع بریده شدن و جمع شدن ارایشتان می شوید و همچنین این کار ماندگاری آن را نیز بالاتر می برد.

برای کانتور کردن نیز از محصولات پودری استفاده کنید نه کرم.

مرحله پنجم: تثبیت آرایش

بعد از جذب کرم بر روی صورت، با استفاده از پودر فیکساتور (تثبیت کننده) مات، آرایش خودتان را تثبیت کنید.

مرحله ششم: آرایش دور چشم

بر روی پوست دور چشمتان از کانسیلر استفاده نکنید و بجای آن از یک پرایمر بهره ببرید. کانسیلر ها می توانند باعث جمع شدگی شوند. حتی برای رنگهای بسیار روشن هم از پرایمر استفاده کنید و اصلا سراغ کانسیلر نروید.

مرحله هفتم: استفاده از ریمل

چون پوستتان به طور طبیعی چربی ترشح میکند و این چربی باعث خراب شدن آرایشتان می شود، بهتر است از یک ریمل ضد آفتاب استفاده کنید که باعث خواهد شد آرابش مژه هایتان ماندگاری بیشتری داشته باشد. همچنین بهتر است که مداد ابرو و سایه چشمتان نیز ضد آب باشند. در صورت نیاز نیز می توانید قبل از آرایش کمی پرایمر بر روی مژه هایتان استفاده کنید.

مرحله هشتم: آرایش لب

قبل از آرایش، با استفاده از مخلوط شکر، عسل و آب لیمو لبتان را لایه برداری کنید. سپس مقدار زیادی بالم لب به لبتان مالیده و بعد از گذشت چند دقیقه آن را پاک کنید. سپس در این مرحله با استفاده از خط لب و رژ لب آرایشتان را کامل کنید. برای زیباتر شدن لبتان می توانید از کمی کانسیلر دور آن استفاده کنید. با اینکار ظاهری زیباتر به لبتان می دهید!

در آخر اینکه همیشه با خودتان کاغذ جذب چربی داشته باشید و در صورت نیاز حتما از آن استفاده کنید. فقط کافیست این کاغذ را روی پوستتان به آرامی و بدون فشار بر روی پوست بمالید تا چربی ها را جذب خود کند.

توجه: چند ساعت قبل از ارایش از ماسک خاک رس استفاده کنید. این ماسک با جذب چربی پوست و نرم کردن آن باعث خواهد شد که آرایش به خوبی روی پوستتان نشسته و ماندگاری بسیار بالایی داشته باشد.

 

بیشتر بخوانید: نحوه آرایش پوست های معمولی

 

2 thoughts on “آموزش آرایش پوست چرب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.