در این قسمت سوالات متداولی که مخاطبین آرومیس می پرسند را جمع آوری کرده و تلاش نمودیم تا در حدی ساده و کاربردی به آنها پاسخ دهیم. لطفا توجه داشته باشید که برای رسیدن به بهترین جواب برای سوال خود، حتما باید نوع پوستتان و همچنین محصولی که از آن استفاده می کنید را مد نظر داشته باشید و برای گرفتن نتیجه بهتر، همیشه قبل از بکار گیری نکات اشاره شده در پایین، با یک پزشک متخصص مشورت کنید.

اگر پاسخ سوالتان را در بین مطالب این سایت پیدا نکردید، می توانید در همین صفحه از ما بپرسید و یا از طریق اینستاگرام با ما در ارتباط باشید.

بهترین روش استفاده از سرم چیست؟
قبل از هرچیز، صورتتان را بشویید و لایه برداری کنید و بعد از اینکه تقریبا خشک شد، نوبت سرم صورت است. اگر سرمتان قطره ای است، دو تا سه قطره و اگر پمپی است، دو بار پمپ کردن برای پوشاندن صورت و گردنتان کافی خواهد بود. سپس با استفاده از انگشت و یا کف دستتان آن را روی پوست پخش کنید. نکته مهم در مورد سرمها این است که آنها به راحتی جذب پوست می شوند (برخلاف کرم های مرطوب کننده). پس نیازی به مالیدن زیاد آنها نیست و فقط باید به حالت ضربه ای و آرام روی پوست پخش شوند.
بعد از اعمال سرم، 5 دقیقه به آن وقت دهید تا کاملا جذب پوستتان شود. حالا نوبت استفاده از یک کرم مرطوب کننده است. البته اگر سرمتان را صبح می زنید بهتر است از یک مرطوب کننده روز که حاوی ترکیبات ضد آفتاب با اس پی اف 30 و یا بالاتر است روی آن استفاده نمایید. اما شبها بعد از سرم می توانید از یک کرم مرطوب کننده شب که ضد آفتاب نیست استفاده کنید.

 

 

آیا می توانم سرم و کرم مرطوب کننده را با هم ترکیب کنم و روی پوستم بزنم؟
بله، چون ترکیبات موجود در هردو محصول تقریبا یکسان است پس با خیال راحت می توانید آن دو را با هم ترکیب کرده و روی پوستتان بمالید.

 

 

هر چند وقت باید از سرم صورت استفاده کنم؟
روزی دوبار از سرم صورت استفاده کنید. صبح و شب. سرم باید اولین محصولی باشد که روی پوستتان اعمال می کنید و روی آن می توانید از کرم مرطوب کننده استفاده کرده و سپس آرایش کنید.

 

 

آیا می توان بجای سرم از مرطوب کننده استفاده کرد؟
یک سرم خوب خاصیت مرطوب کنندگی بیشتری نسبت به یک مرطوب کننده خوب دارد زیرا سرم ها به عمق بیشتری از پوست نفوذ می کنند و تاثیر مرطوب کنندگی و جوانسازی آنها از کرمهای مرطوب کننده بیشتر است.

 

 

من پوستم خشکه. چه سرمی برای من مناسبه؟
اگر پوستی خشک دارید از یک سرم آبرسان همراه با یک مرطوب کننده استفاده کنید.

 

 

من پوستم چربه. چه سرمی برای من مناسبه؟
اگر پوستی چرب دارید سرم های مات که بافتی سبک دارند برایتان مناسب خواهد بود.

 

 

آیا می توان از سرم ها روی پوست دور چشم استفاده کرد؟
بله ولی حتما دقت کنید که سرمتان حاوی مواد عطری و حساسیت زا نباشند مخصوصا اگر پوستی حساس دارید.

 

 

آیا می توان به همراه سرم از یک کرم دور چشم استفاده کرد؟
بله، اول از سرم استفاده کنید، سپس از یک کرم مرطوب کننده و بعد از آن از مقدار کمی کرم دور چشم.

 

 

آیا حتما باید از یک کرم مرطوب کننده همراه با سرم استفاده کنم؟
با اینکه یک سرم خوب قدرت مرطوب کنندگی بالایی دارد در حالت عادی نیازی به استفاده از مرطوب کننده روی آن نیست ولی برای گرفتن نتیجه بهتر، بهتر است که از یک مرطوب کننده روی آن استفاده کنید. در واقع سرمها می توانند رطوبت هوا را جذب کرده و زیر پوست جمع کنند ولی نمی توانند از هدر رفتن و خروج رطوبت پوست جلوگیری کنند و این وظیفه کرم های مرطوب کننده است. اگر پوستی خشک دارید خیلی بهتر است که بعد سرم، از یک کرم مرطوب کننده روی آن استفاده کنید.

 

 

بهترین سن برای شروع استفاده از سرم های صورت چند سالگیست؟
هر پوستی خصوصیات مخصوص به خود را دارد و تغییرات در پوست بسته به ژنتیک و نحوه زندگی افراد متغیر است. با اینکه گفته می شود سرم ها برای افراد 30 به بالا مناسب است ولی باید گفت بهترین سن برای شروع استفاده از سرم صورت از بیست سالگیست زیرا از 20 سالگی پوست شروع به تغییر می کند و بهتر است در این سن و با استفاده از سرم، روند تغییر پوستتان را کندتر کنید.

 

 

آیا حتما باید از سرم صورت استفاده کرد؟
اگر تغییرات پوستتان به دلیل افزایش سن نگرانتان می کند و می خواهید این روال را کند کنید حتما استفاده از سرم پیشنهاد میشود. سرمهای صورت حاوی مقدار خیلی بیشتری از ترکیبات جوانساز پوست در مقایسه با کرم های مرطوب کننده هستند و تاثیر بیشتری در کند کردن روند پیر شدن پوستتان خواهند داشت.

 

 

هر دفعه که از سرم استفاده میکنم چقدر از آن برای پوشش صورتم کافی هست؟
اگر سرمتان قطره ای است، دو تا سه قطره و اگر پمپی است، دو بار پمپ کردن برای پوشاندن صورت و گردنتان کافی خواهد بود.

 

 

آیا می توان به همراه سرم از یک کرم ضد آفتاب استفاده کرد؟
بله. بعد از اینکه پوستتان را شسته و لایه برداری کردید، اول از یک سرم صورت و بعد از چند دقیقه، از یک کرم مرطوب کننده و روی آنها از یک ضد آفتاب استفاده نمایید.

 

 

چرا بعد از استفاده از سرم پوستم چسبناک میشه؟
به دو دلیل. اول اینکه کیفیت سرم خیلی بالا نیست، البته باید بگوییم که برخی از سرم های خوب نیز متاسفانه اینطورند.
دلیل دوم اینکه شما احتمالا بیش از اندازه مورد نیاز از آن استفاده کردید. توجه داشته باشید که مقدار بسیار کمی از سرم برای پوشش صورتتان کافی است و حتما نیازی نیست که صورتتان را با آن کاملا خیس کنید!

 

 

آیا سرم ها فاسد می شوند؟ بهترین زمان استفاده از یک سرم چیست؟
بهترین زمان استفاده از یک سرم تا سه ماه بعد از اینکه درب آن باز شد، است. بعد از این زمان به تدریج خاصیت ترکیبات داخل سرم کمتر شده و بعد از گذشت سه ماه دیگر می تواند باعث ایجاد حساسیت پوستی بشود.

آیا حتما باید از کرم دور چشم استفاده کنم؟

خیر. با اینکه کمپانی های سازنده کرم های دور چشم همیشه ادعا می کنند که محصول آنها حاوی ترکیبات جادویی و مخصوص پوست حساس و نازک دور چشم است، ولی در واقع اینطور نیست. همچنین خیلی از کرم های دور چشم ادعا می کنند که می توانند پف زیر چشم و حلقه های تیره آن را درمان کنند که این ادعا نیز اصلا درست نیست.

 

 

آیا کرم های دور چشم تاثیری بر جوانسازی پوست دور چشم دارند؟

تنها تاثیری که کرم های دور چشم دارند در بهترین حالت، مرطوب کردن و آبرسانی به پوست است و اگر حاوی ترکیبات حساسیت زا نباشند، می توانند از این لحاظ برای پوست مفید باشند. ادعاهای دیگر آنها مبنی بر درمان پف و تیرگی دور چشم اصلا درست نیست و هیچ محصول موضعی نمی تواند چنین کاری را انجام دهد و در بهترین حالت می تواند آنها را تا حدی کمتر کند.

 

 

آیا کرم های دور چشم برای درمان پف زیر چشم کاربرد دارند؟

برای درمان نه ولی برای کمتر کردن آن تا حد کمی بله. البته باید توجه کرد که در بسیاری از مصرف کنندگان، بخاطر آبرسانی بیش از حد، کرمهای دور چشم می توانند باعث بیشتر شدن پف زیر چشم شوند. برای جلوگیری از ایجاد این اثر بهتر است از یک روغن دور چشم بجای کرم استفاده کنید که می توانند در کمتر کردن پف زیر چشم بهتر عمل کنند.

 

 

آیا کرم های دور چشم می توانند چین و چروک دور چشم را درمان کنند؟

درمان نه ولی می توانند با مرطوب کردن پوست باعث کمتر شدن چروک دور چشم شوند. البته این اثر فقط در مدتی که از کرم دور چشم استفاده می کنید قابل رویت است. برای درمان چین و چروک دور چشم بهتر است از بوتاکس و همچنین لیزر استفاده شود.

 

 

آیا باید روی پلک بالایی نیز از کرم دور چشم استفاده کرد؟

خیر، دقت کنید که هنگام استفاده از کرم دور چشم، با پلک بالایی و یا خط مژه هایتان کاری نداشته باشد!

 

 

از چه سنی بهتر است که از یک کرم دور چشم استفاده کنم؟

گفته می شود از سن 30 سالگی و زمانی که متوجه شروع چین و چروک دور چشمتان میشوید باید مصرف کرم دور چشم را شروع کنید. ولی خیلی از کارشناسان اعتقاد دارند که بهترین سن شروع کرم دور چشم از 20 سالگیست.

 

 

بهترین تایم استفاده از کرم دور چشم چه زمانی است؟

بهترین زمان استفاده از کرم دور چشم هنگام شب است و شما باید قبل از خواب لایه ضخیمی از آن را روی پوست دور چشمتان بمالید که تا صبح بتواند جذب آن شود. اگر در طول روز از آن استفاده می کنید بهتر است که لایه نازکی از آن را دور چشمتان بمالید و سپس روی آن از یک کرم ضد آفتاب استفاده کنید.

 

 

کدام بهتر است؟ کرم دور چشم یا ژل دور چشم؟

بافت کرم دور چشم سنگین تر از ژل دور چشم است و اگر پوستی خشک دارید بهتر است که از یک کرم دور چشم استفاده کنید. ولی اگر پوستی نرمال یا چرب دارید، ژل دور چشم ممکن است برایتان بهتر باشد.

 

 

آیا می توان به همراه کرم دور چشم از سرم نیز استفاده کرد؟

بله، اول از سرم استفاده کنید، سپس از یک کرم مرطوب کننده و بعد از آن از مقدار کمی کرم دور چشم.

 

 

اول از کرم دور چشم استفاده کنم یا ضد آفتاب؟

همیشه اول از کرم دور چشم و یا مرطوب کننده استفاده کنید و سپس روی آن از یک کرم ضد آفتاب.

چرا باید از یک کرم مرطوب کننده استفاده کنم؟

استفاده از یک کرم مرطوب کننده خوب می تواند احتمال اینکه پوستتان بیش از حد خشک و یا چرب شود را کمتر کند. هر دوی این شرایط می توانند منجر به ایجاد جوش های پوستی و تیره شدن پوستتان شوند. مرطوب کننده ها می توانند توازن مولکول های پوستتان را ثابت نگه دارند و ظاهری طبیعی آن را حفظ کنند. همچنین با استفاده از یک مرطوب کننده خوب می توانید تا حدی جای جوش های قدیمی صورتتان را نیز محو کنید. از طرف دیگر، مرطوب کننده های باکیفیت حاوی ترکیبات جوانساز پوستند و می توانند در حفظ شادابی پوست و جوانسازی آن کمک خوبی کنند.

 

 

چرا بعد از استفاده از مرطوب کننده پوستم چسبناک میشه؟

اگر پوستتان بعد از استفاده از مرطوب کننده چسبناک می شود دو دلیل عمده دارد. 1-لوازم مراقبت از پوستی که همراه با مرطوب کننده استفاده کرده اید با هم توازن ندارند و یا به عبارتی مچ نیستند و 2- یکی از آن لوازم مراقبت از پوستی که استفاده کردید به خوبی جذب پوستتان نشده و یا باعث شده که منافذ پوستتان بسته شوند.

 

 

بهترین زمان برای استفاده از مرطوب کننده چه زمانیست؟

بهترین زمان استفاده از مرطوب کننده درست وقتی است که صورتتان را شسته اید و هنوز کمی مرطوب است. در این حالت اگر از مرطوب کننده استفاده کنید، باعث خواهد شد که این رطوبت روی پوستتان مانده و کم کم جذب پوستتان شود.

 

 

استفاده از مرطوب کننده در روز بهتر است یا شب؟

بهترین زمان استفاده از یک کرم مرطوب کننده در صبح است و نوبت بعدی نیز در غروب.

 

 

اگر از مرطوب کننده روز در شب استفاده کنم ضرر دارد؟

با اینکه استفاده از یک کرم روز که حاوی ترکیبات ضد آفتاب است هنگام شب ضرر چندانی ندارد، ولی توصیه می کنیم که این کار را انجام ندهید.

 

 

اگر در یک وعده بیش از اندازه مورد نیاز از کرم مرطوب کننده استفاده کنم برای پوستم مضر است؟

خیر. با اینکه استفاده بیش از حد از مرطوب کننده باعث تاثیر بیشتر آن نمی شود، ولی ضرری نیز برای پوستتان نخواهد داشت. البته باید گفت که استفاده بیش از حد از مرطوب کننده می تواند باعث بسته شدن منافذ پوست و در برخی مواقع ایجاد جوشهای سر سیاه شود و در پوستهای چرب باعث شود که پوست چربی بیشتری تولید کند.

 

 

از کدام مواد طبیعی می توانم بجای مرطوب کننده استفاده کنم؟

عسل، روغن نارگیل، روغن زیتون، آلوئه ورا، روغن آووکادو و روغن تخم آفتابگردان ترکیباتی هستند که می توانند به خوبی باعث نگهداری رطوبت پوست شوند.

 

 

وقتی به صورتم مرطوب کننده زدم می تونم بخوابم یا باید اول بشورمش؟

اصلا چیز بدی نیست که وقتی مرطوب کننده به صورتتان زدید بخوابید. البته با اینکه اینکار ضرری ندارد ولی نباید هم انتظار داشته باشید که این کار می تواند برای پوستتان معجزه کند و در بهترین حالت این کار خواهد توانست رطوبت پوستتان را تا هنگام صبح نگه دارد.

 

 

آیا هر روز باید از مرطوب کننده استفاده کنم؟

به گفته کارشناسان، بعد از هر بار دوش گرفتن و یا هر بار لایه برداری پوست باید پوستتان را مرطوب کنید.

کدام بهتر است؟ کرم پودر یا پنکیک؟

اگر پوستی چرب دارید استفاده از پنکیک بهتر است زیرا می تواند تا حدی چربی پوستتان را جذب کند و نگذارد که پوست براق به نظر برسد. همچنین پنکیک می تواند جلوی بسته شدن منافذ پوست را بگیرد و بدون اینکه آنها را بزرگتر نشان دهد، به خوبی محو کند. ولی اگر پوستی خشک دارید بهتر است از یک کرم پودر استفاده کنید زیرا به خوبی می تواند چین و چروکهای پوستتان را پر کند و ظاهری زیباتر به پوستتان بدهد.

 

 

کدام بهتر است؟ بی بی کرم یا کرم پودر؟

بی بی کرم ها را می تواند ترکیبی از کرمهای مرطوب کننده و کرم پودر دانست ولی باید گفت که بیشتر بی بی کرم ها پوششی سبک تا حداکثر متوسط دارند و نخواهند توانست معایب بزرگتر پوست مانند جای جوش و چروکهای عمیق آن را بپوشانند. برای اینکار بهتر است از یک کرم پودر استفاده کنید. در کل اگر پوستی بی نقص دارید و یا محصولی برای مصرف روزانه می خواهید بهتر است از یک بی بی کرم استفاده کنید ولی برای آرایش های سنگین تر حتما باید یک کرم پودر خوب را انتخاب کنید.

 

 

برای اعمال کرم پودر از یک اسفنج استفاده کنم یا برس؟

برای گرفتن بهترین نتیجه از کرم پودر بهتر است که از اسفنج استفاده کنید. برس ها بیشتر برای سایه زدن و اعمال پنکیک کاربرد دارند.

 

 

آیا می توانم از انگشتم برای اعمال کرم پودر استفاده کنم؟

بله. بهترین روش، استفاده از انگشت حلقه است زیرا کمترین فشار را روی پوست وارد می کند. فقط یادتان باشد که برای اعمال کرم پودر باید ضربه بزنید و از مالیدن زیاد خودداری کنید. البته باید گفت که استفاده از انگشت بیشتر برای پوشش سبک کرم پودر هست و معمولا برای داشتن پوشش متوسط از برس و پوشش کامل از اسفنج استفاده میشود.

 

 

آیا برای اعمال کرم پودر باید برس و یا اسفنج را خیس کنم؟

توجه کنید که برس کرم پودر باید خشک و اسفنج کرم پودر باید کمی خیس باشد تا بتوانید بهترین نتیجه را بگیرید.

 

 

کدام برای پوست های حساس بهتر است؟ کرم پودر یا پنکیک؟

در کل باید گفت که پنکیک برای پوست های حساس بهتر است.

 

 

آیا کرم پودر برای پوستهای جوشدار مضر است؟

اگر بعد از هر آرایش صورتتان را بشویید و از یک محصول با کیفیت استفاده کنید، نه مضر نیست.

چطور می تونم چند لایه ریمل روی مژه هام بزنم بدون اینکه ایجاد توده و جمع شدگی کنه؟

ترفندی که برای اینکار می توانید بکار ببرید این است که با یک ریمل رقیق تر و سبک تر و یک برس خمیده شروع کنید و با آن مژه هایتان را از هم جدا کنید. سپس با استفاده از یک ریمل غلیظ تر و یک برس ضخیم، به مژه هایتان حجم دهید. در این حالت شما می توانید به خوبی حجم مژه هایتان را بیشتر کنید بدون اینکه باعث ایجاد توده روی آنها شوید.

 

 

من مژه های بلندی دارم و موقع ریمل زدن مژه هام به پوستم برخورد میکنن و باعث سیاهی پوستم میشن. چیکار کنم؟

برای حل این مشکل بهتر است که از یک پودر تثبیت روی نوک مژه هاتون استفاده کنید. با اینکار مانعی بین مژه ها و پوستتان ایجاد کرده اید که جلوی رنگی شدن پوست را خواهد گرفت.

 

 

من مژه های پایینی کم پشت و کوتاهی دارم. چیکار کنم که پرتر به نظر برسند؟

برای حل این مشکل ابتدا با استفاده از یک خط چشم مایع و مشکی بین مژه های پایینی نقطه گذاری کنید. سعی کنید یکی در میان بین مژه ها نقطه گذاشته و سپس از ریملتان استفاده کنید. با اینکار می توانید مژ های پایینی را پر تر و زیباتر بسازید.

 

 

آیا درسته که میگن وازلین برای مژه مفیده؟

بله، وازلین یا پترولیوم جلی (Petroleum Jelly) اثر مرطوب کنندگی و حالت دهندگی بسیار خوبی روی مژه های خشک دارد و همچنین تا حدی می تواند باعث افزایش رشد و قوی تر شدن ریشه مژه ها شود.

 

 

ریملم توی ظرفش خشک شده و نمی تونم ازش استفاده کنم. راهی هست که درست بشه؟

بله. چند قطره روغن نارگیل را گرم کنید و داخل ظرف ریمل بریزید و بخوبی تکان دهید. حالا برس ریمل را داخل ظرفش کمی به هم بزنید و از آن استفاده کنید!

 

 

چرا بعضی مواقع مواد ریمل زیر چشمم میریزه؟

این به این دلیل است که مواد ریمل با چربی پوستتان در تماس است و باعث ریزش آن زیر چشمتان می شود. برای حل این مشکل، قبل از استفاده از ریمل، صورت و پلک هایتان را به خوبی با یک ژل شستشوی صورت که حاوی ترکیبات حساسیت زا نیست تمیز کنید و سپس ریمل بزنید.

 

 

آیا هر روز می توان از فرمژه استفاده کرد و ضرری برای مژه ها ندارد؟

اگر هنگام استفاده از فرمژه کاری نکنید که مژه هایتان کشیده شوند و با دقت از آن استفاده کنید، هیچ ضرری برای مژه هایتان ندارد و می توانید هر روز از آن استفاده کنید.

 

 

چیکار کنم که مژه ها در طول روز فر بماند؟

استفاده از یک ریمل ضد آب به تنهایی و یا زیر ریملتان می تواند باعث شود که فر مژه ها ماندگاری بیشتری داشته باشد.

 

 

ریملم خیلی غلیظ شده. چطور می تونم یه کم رقیقش کنم؟

اگر بیش از 6 ماه نیست که درب ریمل را باز کردید می توانید در صورتی که ریمل خشک شده و یا بیش از حد غلیظ است، آنرا رقیق کنید. فقط کافیست کمی محلول شستشوی چشم (که حاوی آب و کمی نمک است) و یا آلوئه ورا و یا در صورت نداشتن دسترسی به آنها، چند قطره آب داغ را داخل ظرف ریملتان ریخته و بخوبی تکان دهید.

 

 

آیا هر روز می توانم از ریمل استفاده کنم؟

استفاده روزانه از ریمل پیشنهاد نمی شود زیرا این کار می تواند به خشک شدن ریشه مژه ها و همچنین نازک شدن آنها منجر شود.

 

 

آیا می تونم بدون ریمل مژه هامو فر کنم؟

بله. با دهانتان نوک انگشتان خود را گرم کرده و به آرامی مژه هایتان را به حالتی که دوست دارید فر شوند با انگشت بگیرید و برای 10 ثانیه نگه دارید و این کار را چند بار انجام دهید. راه دیگر این است که یک قاشق کوچک را درون یک لیوان آب گرم بگذارید و بعد از اینکه گرم شد روی مژه هایتان به آرامی فشار دهید و 10 ثانیه نگه دارید.

آیا حتما باید از پرایمر استفاده کنم؟

اگر می خواهید آرایشتان دوام بیشتری داشته باشد باید از پرایمر استتفاده کنید. ولی اگر پوستی بی نقص دارید و یا از پوشش کرم پودرتان راضی هستید نیازی به استفاده از پرایمر نیست.

 

 

کار پرایمر در آرایش چیست؟

پرایمر باعث می شود که لایه ای نرم و بستری مناسب روی پوستتان ایجاد شود تا آرایش روی آن دوام بهتری داشته باشد. همچنین می توانید از پرایمر به تنهایی روی پوستتان استفاد کنید زیرا می تواند باعث لطافت آن شود و موجب شود که منافذ و چین و چروکهای پوست کمتر دیده بشوند.

 

 

آیا می توانم از محصول دیگری بجای پرایمر استفاده کنم؟

بله. استفاده از یک کرم مرطوب کننده می تواند جایگزین خوبی برای پرایمر باشد زیرا می تواند پوستتان را نرم و لطیف کند و بستر خوبی نیز برای آرایش باشد.

 

 

چگونه می توانم یک پرایمر خوب انتخاب کنم؟

در هنگام خرید پرایمر، آنهایی را انتخاب کنید که رویشان "آبرسان، نرم کننده و پرکننده" نوشته شده است.

 

 

آیا می توانم از پرایمر به تنهایی استفاده کنم؟

بله. مصرف پرایمر به تنهایی می تواند باعث نرمی و لطافت پوستتان شده و ظاهری شاداب تر به آن بدهد.

 

 

چه پرایمری برای پوستهای چرب بهتر است؟

اگر پوستی چرب دارید از پرایمرهای مات استفاده کنید زیرا آنها باعث می شوند که آرایشان دوام بیشتر داشته باشند. همچنین یک پرایمر مات می تواند با آبرسانی به پوست باعث شود که منافذ آن نرم شده و کرم پودر روی آنها جمع نشود.

 

 

آیا می توان از پرایمر برای پوستهای خشک استفاده کرد؟

اگر پوستی خشک دارید، کرم پودر نمی تواند به خوبی روی ان بنشیند. پرایمرهای مخصوص پوست خشک می توانند با مرطوب کردن پوست باعث شوند که کرم پودر روی آن خشک و کیکی نشود. البته می توانید بجای پرایمر از یک مرطوب کننده نیز استفاده کنید.

 

 

آیا پرایمر برای پوستهای جوشدار مضر است؟

می توان گفت بله. بخاطر نوع بافتشان، پرایمرها می توانند در مواردی باعث بسته شدن منافذ پوست شوند که موجب ایجاد جوش و یا بیشتر شدن آنها در پوستهای حساس می شود.

37 thoughts on “پاسخ به سوالات متداول آرایشی و مراقبت از پوست کاربران آرومیس

 1. احسان says:

  سلام خسته نباشین، میخواستم بدونم آیا آقایون هم میتونن از مرطوب کننده و آبرسان مثلا کرم آبرسان اون سری Hydrance یا کرم دور چشم اون مدل physiolift استفاده کنند و آیا ضد آفتاب ایزدین مدل fusion water یا فلوئید ضدآفتاب اون مدل Dry touch برای آقایان خوب هست؟ باتشکر

  • آرومیس says:

   سلام وقت بخیر. بله همه پوستها همیشه نیاز به آبرسانی و تقویت و همچنین استفاده از ضد آفتاب دارند. محصولاتی که فرمودین برایتان مناسبند.

 2. دریا says:

  سلام خسته نباشین خیلی ممنون از پاسخی که دادین ایا کپسول ویتامین c و زینک
  Sanct Bernhard Vitamin C+Zinc Capsules
  مناسب هستش؟

 3. دریا says:

  سلام ممنون از سایت جامعتون آیا کرم دورچشم بایولور مدل PINK CAVIAR و کرم دور چشم ژوونا مدل Global Anti-Age
  خوب هستن و باعث جلوگیری از چین و چروک میشن؟ باتشکر.

  • آرومیس says:

   سلام. ممنون از لطفتون.
   چون شناختی از این کرمهایی که گفتین نداریم نمی تونیم در موردشون نظر بدیم. ولی اگر واقعا بدنبال رفع چین و چروک دور چشمتون هستین بهتره از کرم های دور چشمی که حاوی رتینوئید هستن استفاده کنید. ما توی سایت چندتا از این محصولاتو نقد کردیم که می تونین در موردشون بیشتر بخونین. اینجا کلیک کنید

   • دریا says:

    سلام ممنون از وقتی که گذاشتین و پاسخی که دادین، نقد کرم رفع چین و چروک دور چشم رتینول اون Retrinal Eyes بسیار مفصل و عالی بود فقط میخواستم بدونم برای جلوگیری از چین و چروک هم خوب هستش چرا که دور چشمم چین و چروک ندارد و فقط برای پیشگیری یک کرم میخوام.ممنون

    • آرومیس says:

     سلام. با استفاده مداوم از یک مرطوب کننده، ویتامین سی و ضد آفتاب می تونین تا حد خوبی جلوی ایجاد چین و چروکو بگیرید. سری به مرطوب کننده های شب که در این سایت نقد کردین بزنید و از بین اونا یکیو انتخاب کنید. البته از برندهای داخلی هم میتونین استفاده کنین.

 4. الیسا says:

  سلام و تشکر از شما
  من ۳۰ سالم هست ،از بچگی لک های دونه ای قهوه ای رو صورتم داشتم ولی چند ماهه کل گونه هام پر لک بزرگ شده همچنین زیر چشم و خط خنده و پیشیمونی ایم چروک افتاده روتین برای من معرفی میکنید اینم بفرمایید چه مدت باید استفاده کنم آیا لازمه به پوست استراحت داده بشه؟

  • آرومیس says:

   سلام وقت بخیر. بهتره از سرم گرن اکتیو رتینوئید اوردینری به علاوه سرم نیاسینامید استفاده کنید.
   روتین صبح: شستشوی ملایم پوست، سرم نیاسینامید، آبرسان، ضد آفتاب
   روتین غروب: شستشوی ملایم پوست، سرم نیاسینامید، سرم گرن اکتیو رتینوئید ۲ درصد و اسکوالان، آبرسان
   از این روتین حداقل به مدت ۲ تا ۳ ماه استفاده کنید تا نتیجه بگیرید.

   • الیسا says:

    باتشکر از پاسخ اتون
    من به تازگی متوجه بارداری شدم
    آیا باز میتونم از اینا استفاده کنم ؟ اگرنه لطفا جایگزین بفرمایید

    • آرومیس says:

     سلام وقت شما هم بخیر. مصرف سرم نیاسینامید در دوره بارداری ایرادی ندارد ولی نباید در این دوره از هیچ نوع محصول حاوی رتینوئید استفاده کنید. فعلا بهتره از نیاسینامید و سرم اسکوربیل گلوکوزید استفاده کنید.

 5. ژاله says:

  سلام خسته نباشین،‌ ایا استفاده از کرم های دور چشم برای سن ۲۱ سال مناسب هست چرا که هیچ چین و چروکی در اطراف چشمم وجود نداره و اگر مناسب هست ایا کرم دور چشم بادی شاپ مدل ویتامین E برای جلوگیری از چین و چروک دور چشمم مناسب هستش ممنون از سایت خوبتون.

  • آرومیس says:

   سلام وقت یخیر. اتفاقا بهترین زمان استفاده از محصولات مراقبت از پوست از سنین ۲۰ به بالا و زمانی است که معایب زیادی سراغ پوست نیامده اند. استفاده از کرم دور چشم در سن شما باعث می شود تا چین و چروکها دیرتر به سراغ پوستتان بیایند! کرم دور چشم ویتامین E بادی شاپ محصولی متوسط است و جزو دور چشمهای خیلی خوب محسوب نمی شود.

   • ژاله says:

    سلام خیلی ممنون از پاسخی که دادین، ایا کرم دور چشم نوکس سری Nuxellence خوب هستش و من هر روز از مرطوب کننده و آبرسان استفاده میکنم میخواستم بدونم با این حال از کرم های ضد چروک برای پیشانیم هم استفاده کنم و اگر خوب هستش ایا کرم ضد چروک شب پریم مدل Matex خوب هستش؟خیلی ممنون از سایت بسیار خوبتون.

 6. جولیا says:

  سلام تشکر از سایت بسیار خوبتون ۲۴ سال سن دارم و صبح کرم مرطوب کننده و ضد افتاب میزنم و عصرم کرم ابرسان، قبل خوابم کرم دور چشم و ضد جوش میزنم بنظرتون برای پوستم مشکلی نداره یا دارم زیاده روی میکنم در استفاده از کرم ها؟ باتشکر

  • آرومیس says:

   سلام ممنون از لطفتون. خیلی خوبه که به پوستتون به طور کامل میرسین و روتینی که استفاده می کنید اصلا ایرادی نداره و همینو ادامه بدین. فقط در روتین شب، از کرم ضد جوشتون قبل از آبرسان و مرطوب کننده استفاده کنید.
   موفق باشید

 7. دریا says:

  سلام خسته نباشین آیا کرم آبرسان اون سری Hydrance و کرم مرطوب کننده سراوی مدل Moisturising Cream مناسب برای سن ۲۲ هستش و یک کرم دور چشم مناسب برای جلوگیری از چین و چروک هم لطفا بهم معرفی کنید و اگر آبرسان و مرطوب کننده بهتری هست لطف کنید بهم بگین خیلی ممنون.

  • آرومیس says:

   سلام ممنون. بله مناسبند. برای کاهش موثر چین و چروکهای دور چشم باید از محصولات حاوی رتینوئید استفاده کنید. ما در اینجا چند تا از کرمهای دور چشم معروف که حاوی رتینوئید هستند رو نقد کردیم که میتونید از بینشون انتخاب کنید.

 8. بهارک says:

  سلام تشکر از سایت جامع و مفیدتون از اونجایی اعلام کردین وجود آنتی اکسیدان برای کرمهای دورچشم مفید هست آیا کرم دور چشم سینره که وجود آنتی اکسیدان را ادعا کرده خوب هست؟ مورد تایید شما هست؟

  • آرومیس says:

   سلام. ممنون از لطفتون
   بله در این رنج قیمت، کرم دور چشم سینره می تونه انتخاب خوبی برای سنین پایین تر باشه که هنوز پوستشون صدمه زیادی در اثر تخریب رادیکالهای آزاد، تابش نور آفتاب و یا افزایش سن ندیده.

 9. پونا says:

  سلام یه سوال داشتم اینکه در کنار روتین پوستی برای جوشای قرمز که گذاشتین میشه از پانژل هم استفاده کرد یاخیر؟

  • آرومیس says:

   سلام. پانژل حاوی بنزوئیل پروکسید است. مصرف این ترکیب در کنار سالیسیلیک اسید ممکن است باعث حساسیت زایی برای پوست شود.
   می توانید از پانژل در این روتین استفاده کنید. صبحها که از سالیسیلیک اسید استفاده می کنید، بهتر است غروبها از پانژل استفاده کنید. هفته اول، دو روز در میان از پانژل استفاده کنید و از هفته بعدی یک روز در میان.
   بعد از چند هفته که پوستتان به این روتین عادت کرد، و اگر نیاز بود می توانید روزی یکبار از آن استفاده کنید.
   هر موقع که دیدید پوستتان قرمز و خشک شد باید دفعات استفاده را کاهش دهید. شبها حتما از مقدار زیادی مرطوب کننده و روزها باید از یک ضد آفتاب استفاده کنید.

 10. رها says:

  با سلام من یکماهه ژل شستشو سیوید مخصوص پوست چرب نوتروژینا و تونر اردینری و سرم نیاسینامید و ابرسان کاسه ایی واتر ژل نوتروژینا خریدم و استفاده کردم هرکدام روزی دوبار اما جوش‌هام خیلیییی بیشتر شدن نمیدونم از کدوم محصوله صبح ها ضد آفتاب بیزانس هم میزنم میشه مصرفش رو و اینکه راهکار بهم توضیح بدین ممنون میشم

  • آرومیس says:

   سلام. فهمیدن اینکه پوستتون به کدوم محصول واکنش آلرژیک نشون داده و جوش زده آسون نیست. اگه تابحال از لایه بردارهای هیدروکسی اسید استفاده نکردید، استفاده از تونر اوردینری روزی دوبار خیلی زیاده و باید کمترش کنید. از طرف دیگه، نیاسینامید ۱۰ درصد هم می تونه مقصر جوش زدنتون باشه. از الان، از تونر هفته ای دوبار استفاده کنید و از نیاسینامید هم یک روز در میان. از بقیه محصولات هم مثل قبل استفاده کنید.
   اگر جوشهاتون کمتر شدن به همین روتین ادامه بدین و دفعات استفاده از نیاسینامید رو کم کم به روزی یک و بعدش دوبار برسونین. اگر هم جوشهاتون کمتر نشدن، نیاسینامید رو قطع کنین.

 11. هستی says:

  سلام من پوست خشکی دارم و از سرم هیالورونیک اسید استفاده میکنم و بعد از استفاده یکم احساس تیرگی میکنم ایا این طبیعیه؟

  • آرومیس says:

   سلام. خود هیالورونیک اسید باعث تیرگی و حساسیت پوست نمیشه و مقصر میتونه ترکیب دیگری باشه که در سرم هست. بهتره فعلا یک روز در میان از این سرم استفاده کنید تا پوستتون بهش عادت کنه. اگه این اثر رفع شد می تونین دفعات استفاده رو کم کم بیشتر کنین.

 12. مژگان says:

  کرمهای دور چشم اون چهار نوع هستند اگه امکان داره تفاوتشون و بیان کنید و بفرمایید کدوم نوع برای چه سنی و چه نوع پوستی مناسبه

 13. بهاره says:

  برای پوست یک نوجوان بین سن ۱۴ تا ۱۵ سال آیا سرم ضد جوش سالیسیلیک اسید خوبه؟ چون احساس میکنم کمی روی پوستم داره جوش میزنه به خاطر سنم میخوام این سرم رو بگیرم شما تا حالا استفاده کردین و راضی بودین؟

  • آرومیس says:

   سلام. بله خوبه فقط در روزهای اول، یکبار استفاده کنید و به مرور زمان، دفعات استفاده در روز را به دوبار برسانید. استفاده از مرطوب کننده و ضد آفتاب را هم فراموش نکنید.

 14. شیما says:

  جایی ندیدم که برم زیر اون تاپیک سوالمو مطرح کنم.کاش محصولات مراقبتی مو رانیز بررسی میکردید

 15. مهرنوش says:

  سلام لطفا نقد محصولات بریلی لانبنا بیوآکوا را در سایت قرار دهید با تشکر

 16. لیلا says:

  سلام لطفا درباره محصولاتی که در بهبود خط لبخند موثر هستند هم نقد بذارید که با این هزینه های زیاد الکی خرج نکنیم
  ممنون

 17. روشا says:

  سلام از صابون T.c.cبه مدت ۴سال استفاده ميكنم ۱۸ساله هستم ميخوام از ژل شستشوي صورت ..اون… استفاده كنم صورتم كمي چربه جوش هم كم وبيش ميزنه جوش سرسيااه و…اما كم حس ميكنم از صابون استفاده ميكنم پوستم كمي خارش داره بخصوص جاي جوشها ايا ضررى نميرسونه؟؟؟ اصلاا ژل بهتره اما اين مااارك كلينانس اون مفيده كه صابون رو استفاده نكنم و ژل استفاده كنم؟؟ممنون

  • آرومیس says:

   سلام
   صابونهای TCC حاوی تری کلوکربان (Triclocarban) هستند که ماهیتی ضد میکروب و ضد قارچ دارند و برای رفع برخی از عوارض پوستی و فقط با نظر پزشک متخصص باید استفاده بشن. از تری کلوکربانها چند سال پیش به طور عمده در لوازم پاک کننده و صابونها استفاده می شد ولی در حال حاضر به خاطر احتمال آسیب رسوندن به پوست، توی خیلی از کشورها (از جمله آمریکا) مصرفش ممنوع شده.
   بهتره از این صابون استفاده نکنی و بجاش از ژل ها و محلولهای پاک کننده صورت با کیفیت استفاده کنی. توی سایت چند تا از اونا رو نقد کردیم که می تونی از بینشون انتخاب کنی
   موفق باشی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.